a.rusu@goodmedia.md Tel.: (022) 21 01 43 www.goodmedia.md" />

Key Account Manager

Agenția de Publicitate GOOD MEDIA

0 Aplicanți854 vizualizări

Data publicării: 23 Noiembrie 2017

DESCRIERE JOB JOBURILE COMPANIEI
Prezentare generală a postului:
Un Account asigură buna comunicare între agenție și client, astfel încât în realizarea campaniei publicitare să fie respectate cerințele acestuia din urmă. El realizează brief-ul de creație și participă la elaborarea strategiei de creație, a bugetului, și supervizează desfășurarea campaniei, păstrând legătura cu clientul pe toată durata acesteia.
Cerințe pentru candidat:

Studii
Studii superioare economice.

Experiență
Cel puțin 2 ani agenție de publicitate.

Software.
Operare PC – MS Office, cunoașterea elementară pachetelor Adobe CS și CorelDraw Graphics Suite - constituie un avantaj.

Limbi vorbite
Română, Rusă, Engleză.

Responsabilități și calități:

- Abilități de comunicare, negociere și relaționare puternice;
- Abilități analitice, informatice, de planificare și gestionare a timpului, de lucru în echipă;
- Este entuziast și are aptitudini organizatorice;
- Identifică și contractează noi clienți;
- Identifică direcțiile de dezvoltare și propuneri de promovare de produse/soluţii
noi pentru client;
- Organizarea activității de comunicare între departamente, în scopul de a asigura o eficiență maximă;
- Cunoaște despre campaniile de publicitate și pașii de implementare a acestora, precum și de realizare a diferitelor materiale;
- Realizează obiectivele de vânzări și profit ale companiei;
- Cunoaște în profunzime piața locală;
- Cunoaște specificul mediului de afaceri și legislația în domeniu
- Se va specializa continuu in tehnici de vânzare și marketing;

Persoanele interesate vor expedia CV-ul la adresa de e-mail: a.rusu@goodmedia.md
Tel.: (022) 21 01 43
www.goodmedia.md

*Vă rugăm să spuneți angajatorului că ați găsit acest post vacant pe novajobs.md!

Companie
Țară: Moldova
Oraș:
Telefon: (022) 21 01 43
CRITERII JOB
Domeniu: Management Publicitate / PR
Regim de lucru: Program complet
Oraș: Chișinău
Experiența de lucru: Nespecificat
Studii: Nespecificat
Salariu: Salariu negociabil

4 locuri de muncă

23 Noiembrie
Program complet
Salariu negociabil

Web Designer

Prezentare generală a postului: Web design-ul înseamnă creativitate, atenție la detalii, lucru individual, dorința de a învăța programe și tehnologii noi, dar și bune abilități de comunicare, flexibilitate și răbdare. Ai nevoie de determinare și resurse de calitate. Designerii web profesioniști trebuie să fie foarte atenți la detalii, curioși, familiari cu tot ce mișcă în materie de inovație vizuală, conectați la social media, rapizi în programele de editare grafică

Manager Marketing și Vânzări

Prezentare generală a postului: Un Manager Marketing și Vânzări asigură buna comunicare între agenție și client, astfel încât în realizarea campaniei publicitare să fie respectate cerințele acestuia din urmă. El realizează brief-ul de creație și participă la elaborarea strategiei de creație, a bugetului, și supervizează desfășurarea campaniei, păstrând legătura cu clientul pe toată durata acesteia. Cerințe pentru candidat: Studii Studii superioare economice.

Art Director

Designer Grafic

Prezentare generală a postului: Designerul creează concepte vizuale, desenând pe foaie sau cu ajutorul software de calculator, pentru a comunica idei care să inspire, să informeze sau să captiveze consumatorii. Ei dezvoltă conceptul general, schița și design-ul propriu-zis pentru reclame, broșuri, rapoarte corporative și producție publicitară. Cerințe pentru candidat: Studii Universitare / Preferabil Arte Plastice sau Studii în domeniu. Experiență Cel puţin 2 ani î

Bine ați venit la novajobs

Selectați tipul de profil pentru înregistrare

Candidat
Companie
Domeniu

Oraș

Chișinău

Anenii Noi

Bălţi

Briceni

Cahul

Călărași

Cantemir

Căuşeni

Cimişlia

Comrat

Criuleni

Donduşeni

Dubăsari

Edineţ

Florești

Hânceşti

Ialoveni

Nisporeni

Orhei