Intră în cont
Cont nou
un loc de munca
pentru fiecare!

Designer Grafic

Agenția de Publicitate GOOD MEDIA

743 vizualizari
Data publicării: 23.11.2017
Prezentare generală a postului:
Designerul creează concepte vizuale, desenând pe foaie sau cu ajutorul software de calculator, pentru a comunica idei care să inspire, să informeze sau să captiveze consumatorii. Ei dezvoltă conceptul general, schița și design-ul propriu-zis pentru reclame, broșuri, rapoarte corporative și producție publicitară.

Cerințe pentru candidat:

Studii
Universitare / Preferabil Arte Plastice sau Studii în domeniu.

Experiență
Cel puţin 2 ani în domeniu Publicitate / Edituri / Tipografii / Freelancing.

Software
Un pachet 3D / Adobe Illustrator - Photoshop - InDesign / CorelDraw Graphics Suite.

Limbi vorbite
Română, Rusă
Engleză (constituie un avantaj).

Responsabilități și calități:

- Simțul răspunderii și de încredere;
- Abilități analitice, artistice, de creație, comunicare, informatice, de planificare și gestionare a timpului, de lucru în echipă;
- Cunoaște procesul de producție Video, Print, publicitate Indoor/Outdoor etc.;
- Experiență în realizarea și pregătirea de machete grafice pentru tipografie (cunoștințe culori, materiale, tipuri de imprimări);
- Abilitați de prelucrare a imaginilor foto, de corecție culoare, manipulare, decupare, adaptare la scara si pregătirea pentru tipar;
- Elaborează concept în termeni de logo, materiale și producție publicitară și contribuie la creația de brand, imagine, identitate vizuală;
- Propune măsuri de îmbunătățire a activității creative și implementează schimbările aprobate;
- Propune soluții tehnice grafice pentru eventuale probleme grafice;
- Se va specializa continuu in tehnici de operare, advertising și foto;
- Disponibil să lucreze peste program.

Cunoștințe de web design reprezintă un avantaj.

Persoanele interesate vor expedia CV-ul la adresa de e-mail: a.rusu@goodmedia.md
Tel.: (022) 21 01 43
www.goodmedia.md

* Va rugam sa spuneti angajatorului ca ati gasit acest post vacant pe novajobs.md!

Raportează o problemă

Nume*
CV*
Formate acceptate:
DOC, DOCX, PDF, RTF, TXT
Cimpurile marcate cu * sunt obligatorii

PARTAJEAZA JOBUL

Manager Marketing și Vânzări

Art Director

Web Designer

Key Account Manager

Companie

4 Joburi active

Informația despre companie
Țară:Moldova
Email:a.rusu@goodmedia.md
Mobil:

CRITERII JOB

Domeniul:
Oraș:
Chișinău
Regim de lucru:
Full time
Experiența de lucru:
Nespecificat