Intră în cont
Cont nou
un loc de munca
pentru fiecare!

Art Director

Agenția de Publicitate GOOD MEDIA

1113 vizualizari
Data publicării: 23.11.2017
Prezentare generală a postului:
Un Art Director are rolul de a se ocupa de partea vizuală a unei campanii, a unei reclame, a unui produs video, etc., contribuind, prin talentul său, la crearea unei identități vizuale. El realizează legătura între ceea ce se spune și ceea ce se vede. Creativitatea este o calitate extrem de importantă, alături de originalitate, talent și simț estetic. El acționează împreună cu echipa sa, creând o imagine cât mai aproape de ceea ce își dorește publicul țintă. El trebuie să stăpânească foarte bine programele de grafică și să aibă cunoștințe de editare foto-video.

Cerințe pentru candidat:

Studii
Universitare Arte Plastice sau studii în domeniu, preferabil Master în Arte sau Economie.

Experiență
Cel puțin 5 ani în publicitate.

Software
Pachet Adobe CS (Ps, Ai, ID, Ae), un pachet 3D (Cinema sau 3DsMax etc.).

Limbi vorbite
Româna, Rusă, Engleză.

Vârsta.
De la 27 ani.

Responsabilități și calități:
- Cu simțul răspunderii și de încredere;
- Abilități artistice, de creație, de leadership, spontaneitate, comunicare, informatice, de planificare și gestionare a timpului;
- Sociabil, capabil să ghideze și să direcționeze o echipă din cel puțin 5 persoane;
- Cunoaște procesul de producție Video, Print, publicitate Indoor/Outdoor etc;
- Se implică activ în proiecte de creație, promovare, implementare, producție etc.;
- Propune masuri de îmbunătățire a activității creative și implementează schimbările aprobate;
- Știe să inspire și să fie capabil să găsească talentele din jurul său;
- Știe în ce direcții să îndrume clienții, pentru o colaborare cât mai eficientă;
- Știe transforme strategii de marketing în imagini, să estimeze timpul și bugetul;
- Să prevadă întreg procesul de creație, de la concept până la produs final;
- Disponibil să lucreze peste program.

Persoanele interesate vor expedia CV-ul la adresa de e-mail: a.rusu@goodmedia.md
Tel.: (022) 21 01 43
www.goodmedia.md

* Va rugam sa spuneti angajatorului ca ati gasit acest post vacant pe novajobs.md!

Raportează o problemă

Nume*
CV*
Formate acceptate:
DOC, DOCX, PDF, RTF, TXT
Cimpurile marcate cu * sunt obligatorii

PARTAJEAZA JOBUL

Key Account Manager

Designer Grafic

Manager Marketing și Vânzări

Web Designer

Companie

4 Joburi active

Informația despre companie
Țară:Moldova
Email:a.rusu@goodmedia.md
Mobil:

CRITERII JOB

Domeniul:
Oraș:
Chișinău
Regim de lucru:
Full time
Experiența de lucru:
Nespecificat